Anna Nakonieczna-Wiącek

Referencje

Ania Nakonieczna uważny, dostrojony, wspierający nauczyciel. To, co chyba najbardziej obrazuje mój proces uczenia się z Anią sytuacja, w której dziecko wsiada po raz pierwszy na rowerek dwukołowy, a mama używa swoich wszystkich mocy, aby aby się na nim utrzymało. Te momenty, kiedy, Ania z dumną miną na koniec mojej opowieści obwieszcza „nic nie zapisałam” - bezcenne! Ania na swojej tajemnej kartce zapisuje korekty, tak, aby nie przerywać flow i to ma sens. Uczeniu się musi towarzyszyć tzw championing. Jest to termin pochodzący z coachingu, znaczy jedynie tyle, że nauczyciel ma głęboką wiarę
w zdolność swojego podopiecznego do rozwoju, w jego możliwości i zasoby. Tak pracuje Ania i to jest niezwykle skuteczne. Uczeniu się często towarzyszy wstyd, dziś szczególnie, w świecie, gdzie w cenie jest doskonałość i Ania bardzo skutecznie potrafi sie nim zająć. Ani ignorować, ani próbować złamać, po prostu uwzględniać, że jest obecny i to w sposób magiczny sprawiało, że znikał. To, co ważne to Ania oprócz tego, że jest nauczycielem posiada inspirujące zainteresowania, szeroką wiedzę i inteligencję, co wydaje się być niezbędne w procesie uczenia, bo w sposób naturalny poszerza spektrum tematów do dyskusji. Ma też ujmujący dar zaciekawiania się drugą osobą, co dodatkowo wzmacnia i samo uczenie się, ale także relację. Budowanie i pielęgnowanie relacji jest kolejną kompetencją Ani. Bez relacji nauka pewnie jest możliwa, ale niekoniecznie tak przyjemna. Przyjemnej i owocnej nauki wszystkim uczącym się z Anną!

                                                                                            Justyna Dworczyk, 

                                                                                     trener biznesu i rozwoju osobistego,
                                                     certyfikowany coach International Coaching Community,
                                                                                                      wykładowca akademicki.

 

 

„Wiele lat temu Pani Ania rozpoczęła nauczanie j. angielskiego moich córek. Dziś mogę powiedzieć, że rezultaty są imponujące. Kiedy jedna z nich uczestniczyła w moich rozmowach biznesowych nie mogłem wyjść z podziwu w jak naturalny, profesjonalny
i beztroski sposób dogadywała się z moimi kontrahentami z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Francji. To najlepszy dowód doskonałych efektów jakie osiągają jej podopieczni.

Ja również zdecydowałem się podjąć naukę języka angielskiego, który jest mi potrzebny w prowadzeniu firmy. Co prawda w moim wieku (61) ciężko jest zmobilizować się
i osiągnąć podobne efekty, ale profesjonalizm, wiedza, umiejętność jej przekazania
i egzekwowania jest na najwyższym poziomie, co musi dać efekty. Już moje podróże zagraniczne dają mi ogromną satysfakcję w kontaktach osobistych i chociaż jeszcze wiele przede mną to czuję się zdecydowanie pewniejszy i bezpieczniejszy w obcym kraju. Nie sposób nie wspomnieć o ogromnej kulturze, wyrozumiałości i ciepła z jakim podchodzi do swoich podopiecznych. Jest wspaniałym człowiekiem i doskonałym nauczycielem. Serdecznie polecam.”


Jerzy Mamcarz, Music Dealer

„Korzystam z pomocy Ani przy podnoszeniu moich umiejętności posługiwania się j. Angielskim od ponad roku. W tym czasie Ania dała się poznać jako profesjonalny lektor, który podchodzi do indywidualnych potrzeb ucznia. Zajęcia przede wszystkim polegają na rozmowie, co pozwala wyjść z własnej strefy komfortu i zacząć rozmawiać po angielsku. Ania dobiera materiały dydaktyczne, które są zgodne z zainteresowaniami ucznia oraz takie, które prowokują do dyskusji. Zaś sama dyskusja jest prowadzona w miłej i kulturalnej atmosferze. Gorąco polecam.”

 Eryk Brzeziński, Service Deliver Manager, Billennium. 

 

 „Ania to wyjątkowa osoba a przede wszystkim znakomity pedagog. Profesjonalizm oraz pasja przeplata się w każdych zajęciach. Posiada niesamowity talent do nauczania języka angielskiego nawet u tak opornych uczniów jak ja. Bardzo szybko swoim indywidualnym podejściem, poczuciem humoru oraz ciekawym doborem tematów zainteresowała mnie tym językiem . Gorąco polecam Anię wszystkim niezależnie od wieku, bo swoje umiejętności językowe potrafi przekazać każdemu.”

                                                         Marta Daniewska Menager ds.Marketingu MKS Lublin

 

„Dziękuję za świetne zajęcia ! Bardzo wysoko cenię sobie lekcje z moją „Panią od angielskiego”. Zaangażowana, kreatywna, zachęcała do mówienia, świetnie tłumaczyła zasady gramatyczne. Po długiej przerwie postanowiłam jeszcze raz nauczyć się języka angielskiego, trafiłam pod dobry adres. Zajęcia były prowadzone na bardzo wysokim poziomie, Pani Ania była zawsze perfekcyjnie przygotowana, widać, że angielski to jej pasja. Dodała mi odwagi i zachęciła do nauki języka, cieszę się, że trafiłam na tak kompetentną,  życzliwą, a przede wszystkim cierpliwą nauczycielkę.”

 

                                                                                    Magda Zawadzka, pracownik UMCS

 

„Pani Ania Nakonieczna jest rewelacyjnym nauczycielem. Na zajęciach zawsze wymagała ode mnie pełnego zaangażowania, ale potrafiła je prowadzić w taki sposób żeby nie były one nudne.

Jest osobą otwartą, bardzo rozmowną i łatwo nawiązującą kontakt z uczniem, dzięki czemu dostosowuje zajęcia indywidualnie do potrzeb ucznia. Jest bardzo kreatywna, przez co na zajęciach nie używa tylko znanych wszystkim ćwiczeń z podręczników, ale sama wymyśla różne zagadki i zadania do wykonania na lekcji. Dzięki niej, pomimo ograniczonej znajomości słownictwa, nigdy nie miałam problemów z rozmowami w języku angielskim.

Z całego serca polecam panią Anię każdemu kto potrzebuje łatwo i szybko nauczyć się języka angielskiego.”

                                                                          Małgorzata Kwiecińska, lekarz weterynarii

Anka jest bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, a zajęcia przez z nią prowadzone są ciekawe i bezstresowe. W sposób niezauważalny wciąga w rozmowę w języku angielskim i nagle zdajesz sobie sprawę, że mówisz ! Mnie taki sposób nauczania bardzo odpowiadał, nie bałam się mówić, co jest ważne w nauce angielskiego. Bardzo pozytywna osoba i otwarta do ludzi i świata, co ma niewątpliwy wpływ na sposób, w jaki prowadzi zajęcia - zawsze z uśmiechem i energią. Wiele daje od siebie, przygotowuje ciekawe zajęcia i potrafi dostosować godziny zajęć do potrzeb ucznia. Serdecznie polecam!!!”

 

                                                                            Edyta Danielczuk, kierownik  MKS Lublin

 

 

„Korzystałam z pomocy p. Anny Nakoniecznej przy doskonaleniu swoich umiejętności głównie w codziennym komunikowaniu się oraz w zakresie posługiwania się językiem biznesowym. Dzięki jej dużym kompetencjom, bogatej metodyce oraz umiejętnościom uczenia nasze spotkania były ciekawe, prowadzone z pełnym zaangażowaniem
i maksymalnym wykorzystaniem zaplanowanego czasu.  Nasze konwersacje były dla mnie przyjemnością i w znacznym stopniu wzbogaciły moją wiedzę i umiejętności
w zakresie języka angielskiego wykorzystywane w pracy zawodowej.”

 

                                                Jolanta Legocka, kierownik działu kadr i organizacji
                                     w Polskiej Pracowni Konserwacji Zabytków SA Oddział w Lublinie

KONTAKT

Europejski Instytut Rozwoju Umiejętności

tel: 503-655-193

e-mail: kontakt@eiru.pl

         ZNAJDŹ NAS NA: